Różnorodność przyczyn impotencji.

Czasem niełatwo jest jednoznacznie określić dlaczego mężczyzna zachorował na impotencję, a to wszystko przez wzgląd na ogromną ilość przyczyn, które mogą ten stan warunkować. Przede wszystkim jednak dokonuje się klasyfikacji ze względu na wiek https://ajantapharma.com.pl , gdzie u najmłodszego grona panów za zaburzenia erekcji odpowiada przede wszystkim ich psychika, a raczej problemy z nią związane, które mogą być przyczyną kompleksów, strachu przed ciążą oraz chorobą weneryczną i innych.

Jednakże zarówno młodzi, jak i mężczyźni w średnim wieku za impotencję mogą winić niewłaściwą dietę, która składa się przede wszystkim z mięs z dużą zawartością tłuszczu, a oprócz tego zjadają oni duże ilości cukru, które nie wpływają na dobrą kondycję naczyń krwionośnych. Aby zachować sprawność seksualną należy z mięsa przerzucić się na ryby oraz owoce morza, które powinny być spożywane z warzywami, a nie ziemniakami bądź frytkami polanymi sosem. Oprócz tego ogromną wagę odgrywają nałogi, a więc zarówno palenie papierosów, jak i spożywanie dużych ilości alkoholu.

Przyjmuje się, że palacze są narażeni na zaburzenia wzwodu o 75% bardziej niż w przypadku osób, które nie zmagają się z tym nałogiem. Odbywa się to przez atakowanie układu rozrodczego przez toksyczne związki, które znajdują się w każdym papierosie. Należy krótko wspomnieć o sterydach, które fakt faktem pomagają przy niedoborze hormonów, jednakże są one w stanie skutecznie zredukować produkcję testosteronu. A to właśnie testosteron, a raczej jego braki odpowiadają za zaburzenia erekcji przede wszystkim w starszym wieku.

Za kolejną przyczynę podaje się stres oraz przemęczenie, które jest z reguły związane z intensywną pracą, na wysokim stanowisku. Spędzanie większej części dnia w pracy, przynoszenie jej do domu, może przerodzić się w znaczne dolegliwości z narządami płciowymi, a na dodatek depresją. Oprócz wymienionych czynników istnieją także przyczyny związane z zażywaniem konkretnych leków, niektórymi chorobami i inne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.