Czy 20latek może cierpieć na impotencję?

Na pytanie zadane w temacie wiele osób bardzo szybko udzieli odpowiedzi negatywnej. Jednakże powinna być ona pozytywna, gdyż 20letni młodzieńcy także zmagają się  z zaburzeniami erekcji. Jedyna różnica między nimi a osobami dajmy na to po 50 roku życia to przyczyna tych zaburzeń. U starszych panów jest to przede wszystkim związane z zanikającym testosteronem, chorobami ogólnoustrojowymi oraz przyjmowaniem specyficznych leków.

Jak to wygląda w przypadku młodzieńców? Impotencja w tak młodym wieku jest związana głównie z ich psychiką, gdzie ogromną rolę odgrywa postrzeganie samego siebie. Silnie zakorzenione kompleksy związane zarówno z własnym wyglądem, jak i rozmiarem penisa są w stanie skutecznie zablokować osiąganie erekcji. Oprócz tego strach przed chorobami, które przenoszone są właśnie przez uprawianie seksu, albo możliwa ciąża partnerki to kolejne przyczyny, które skutecznie zablokują możliwość aktywności seksualnej. Nie można zapomnieć o wychowaniu, które także odgrywa znaczącą rolę w tego typu zaburzeniach.

Osoba, która była wychowywana w przekonaniu, że aktywność seksualna jest czymś złym, w przyszłości może mieć znaczne trudności z osiągnięciem wzwodu. Na dodatek panowie, którzy w dzieciństwie byli molestowani bądź wykorzystywani seksualnie przez dorosłych po osiągnięciu pewnego wieku nie są w stanie współżyć, gdyż jest to związane z traumą, którą przeżyli za młodu. 20latek z impotencją może się zmagać na skutek niewłaściwego stylu życia, czyli zjadaniu niezdrowego jedzenia wypijaniu dużych ilości alkoholu oraz przez palenie papierosów.

Do tego wszystkiego dochodzi brak aktywności fizycznej, przemęczenie i życie w stresie, a na pierwsze symptomy choroby nie trzeba długo czekać. Problemy natury psychicznej muszą zostać rozwiązane przy pomocy psychologa, który zaleci branie udziału w terapiach, gdzie należy wykazać się szczerością, a leczenie może przynieść skutki w ekspresowym tempie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.